Techniky barvení

Ombré

Zesvětlené délky vlasů a stínování, tedy styl ombré barvení vlasů, je v kurzu už několik let.  Tento hit se natolik rozmohl, že z něj vyšlo už několik dalších barvicích technik.  Svůj ideální odstín si tak najdou nejenom brunetky, pro které bylo určené  ombré původně, ale také blondýnky a klidně i černovlásky. Zásadní ovšem je to, že zesvětlené jsou opravdu jen konce vlasů.

Sombré

Sombré je jemnější verzí ombré. Název vychází z anglického slova soft (jemný) a ombré. Přechod mezi barvami vlasů není tak nápadný, a proto se hodí i pro blondýnky. Sombré si pohrává hned s několika tmavšími a světlejšími tóny, což dělá vlasy mnohem atraktivnější. U ombré to bylo jen spojení dvou tónů jemným barevným přechodem. U klasického ombré se barva vlasů u kořínků a konečků může lišit až o šest odstínů, u sombré je to maximálně o tři. Výhody sombré: přirozenost, jemné přechody mezi jednotlivými tóny, pro jakoukoliv délku vlasů, není třeba brzy dobarvovat.

Babylights

Technika babylights je kombinací ombré a klasických  melírů. Poměr světlejších a tmavších vlasů je stejný, žádný odstín nepřevažuje. Říká se, že pokud je technika správně provedena, vypadají vlasy po barvení jako políbené sluncem. V tomto případě platí, že čím přirozenější je výsledek, tím déle barvení trvá. Ale rozhodně to stojí za to! A skvělé je, že dobarvení bude potřeba až zhruba za půl roku. Výhody babylights: přirozený efekt, vlasy vypadají jako vyšisované od slunce, barva vydrží dlouho.

Bronde

Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli chcete být spíš  blondýnka, nebo brunetka, je pro vás právě technika bronde (brown & blond) jako stvořená. Základní barvou je buď plavá, nebo hnědá, která se rozjasní jemnými pramínky. Blondýnkám se přidají různé odstíny hnědé, brunetkám zase několik různých tónů světlé. Výhody bronde: hodí se pro brunety i blondýny, rozzáří obličej.

Balayage

Tato technika barvení je zatím nejnovější, ale dost možná právě teď také nejoblíbenější. Název pochází z francouzského slovesa balayer, které znamená zametat nebo česat. A právě to je základ  této barvicí metody. Místo oddělování jednotlivých pramínků, jak tomu bývá při klasickém melírování, se několik pramenů volně drží v ruce a maluje se po nich barvou pohybem připomínajícím právě zametání. Díky němu vznikají různé intenzity, které vykouzlí živý a  přirozený vzhled. Barva se aplikuje převážně na délky vlasů, konečky a partie, které rámují obličej. Přechody jsou plynulé a přirozené, ať už přidáte do hnědých vlasů zlaté blond pramínky nebo do inkoustově černých akcenty červené. Balayage umožňuje jakékoliv barevné kombinace. Výhody balayage: všemožné barevné kombinace, sluší krátkovláskám i dlouhovláskám.

Přesunout se na začátek