Techniky barvení

Speciálních technik je široká škála. Někdy se ale pod různými názvy může skrývat jen jedna technika. Co kadeřník – nebo dnes už colorista – to jiný název. Pro běžnou klientku nemá smysl snažit se v nich zorientovat. Hodně pomůže donesený obrázek, abych získala představu, jakým směrem se ubírat.

Speciální techniky obvykle zahrnují specifický způsob pečlivého promelírování (každá technika jiný) a následné tónování celých vlasů – obvykle různé odstíny na různé pasáže vlasů. Jsou to techniky časově i materiálově velice náročné – obvykle 4 hodiny a více. Cena je s ohledem k tomu vyšší, ale výsledek stojí za to.

 

Air touch

Novinkou v barvení vlasů je AIR TOUCH – je to nejmodernější technika barvení, kdy je za pomoci fénu vyfoukána část drobných, kratších vlasů a zbylé se zesvětlují. Tím je dosaženo velmi přirozeného efektu bez viditelných přechodů z tmavšího do světlejšího tónu. Metoda je šetrná a vlasy nepoškozuje tak, jako standardní zesvětlovací techniky. Techniku lze použít nejen na zesvětlení vlasů, ale také na ztmavení, kdy se místo melírovací směsi na část vlasů aplikuje barva. Je to velmi časově náročná a tedy i nákladnější služba, ale barva vydrží nečekaně dlouho a není třeba pak navštěvovat kadeřníka tak často. Výsledek zaručeně stojí za to!

Ombré

Výraz ombré pochází z francouzštiny a znamená stínovaný, ve spojitosti s vlasy označuje postupný přechod jedné barvy vlasů do druhé. Zesvětlené jsou jen délky vlasů.

Sombré

Sombré je jemnější verzí ombré. Název vychází z anglického slova soft (jemný) a ombré. Přechod mezi barvami vlasů není tak nápadný, a proto se hodí i pro blondýnky. Sombré si pohrává hned s několika tmavšími a světlejšími tóny, což dělá vlasy mnohem atraktivnější. U ombré to bylo jen spojení dvou tónů jemným barevných přechodem.

Babylights / Mikromelír

Babylights (mikro-osvětlení) je velmi jemný a precizní melír, který vytváří přirozené a jemné proužky. Aplikace sice trvá dvojnásobně dlouho než klasické melírování, ale výsledek stojí za to. Babylights vypadá jako nové i 12 týdnů!

Bronde

Nemůžete se rozhodnout, jestli chcete být blondýnka, nebo brunetka? Pak rozhodně vyzkoušejte nový trend barvení, který se nazývá bronde (brunette & blonde). Před lety proslavila tuto barvu vlasů modelka Gisele Bündchen, dnes se nenápadný mix barev dostává opět na výsluní.

Balayage

Balayage – známá také jako Mechas Californianas nebo Painting – vyslovujte jako „bajaláž“. Výraz pochází z francouzského slovesa balayer, ve významu zametat nebo česat, což se odvozeno od metody, jak se pramínky vpracují do vlasů. Balayage začíná zesvětlenými pramínky od kořínků, které pomalu směrem dolů houstnou až do kompletně zesvětlených konců. Účes je nositelný až jeden rok, protože přirozeně odrůstá.

Contouring

Contouring (technika melírovaní) zvýrazní vaše krásné rysy! Hra světla a stínu podél kontur vaší tváře.